Emaye Kaplama Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Emaye Üretimi

Emaye Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

Dedemin Emayeleri, birbirinden özel ve şık emayeleri siz severleriyle buluşturuyor. Birbirinden farklı tarzlara sahip, özel olarak hazırlanan ve üretimi gerçekleştirilen, birinci kalitedeki ürünlerimiz sizleri bekliyor. Web sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz emayelerimiz evlerinde fark yaratmak isteyenler için sizlerle. Peki, emaye ürünler nasıl yapılır? Emaye kaplama nedir? Emayenin kaplanma aşamaları nasıldır? Siz de bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız işte yazımızda.

Emaye Nedir?

Emaye kaplama ürünler her çağda sevilerek kullanılan ürünler olmuştur. Kendine has bir tarzı ve dokusu bulunan emayeler pek çok kişinin ilgi alanına girmiş, pek çok kişi de evlerini emayeler ile süslemiştir. Mutfaklarda ve sofralarda harikalar yaratan emayeler aynı zamanda dekorasyon ürünü olarak da kullanılmış ve bulundukları mekânlarda harikalar yaratmayı başarmışlardır.

Emaye, Antik Yunan’dan günümüze dek kullanılan bir kaplama maddesini ifade etmek için kullanılan sözcüktür. Bu nedenle de emaye, emay ile kaplanmış anlamına gelir. Antik Yunan döneminde özellikle takı ve süs eşyalarında kullanılan emaye, gün geçtikçe pek çok alanda kullanılmaya başlanmış ve asırlar boyunca varlığını korumuştur.

Emaye kaplama ürünler günümüzde her alanda kullanılmakta, özellikle de mutfak gereçlerinde kendisini göstermektedir. Mutfakta kullanılan ürünlerinde, tencere, tava, cezve, tepsi, bardak, baharatlık gibi pek çok üründe emay adı verilen bu madde kullanılmakta ve ortaya harika emayeler çıkmaktadır.  Emay adı verilen bu madde, çeşitli metal oksitlerin birleşmesiyle oluşmaktadır.

Emay ile kaplanmış olan anlamına gelen emaye, kaliteli malzeme kullanılarak üretilmiş, cam görünüşe sahip katı bir maddedir. Silisyum, soda, boraks, kurşun oksit, potasyum hidroksit ve renk verici metal adı verilen oksitlerin özel olarak eritilmesiyle üretilen bu ürünler, kaplanacak olan metalle buluşmakta ve daha sonra da yaklaşık 900 derecelik fırınlarda özel olarak pişirilmektedir. Dedemin Emayeleri olarak sizlere sunduğumuz emaye ürünlerimizin her biri özenle üretilmekte ve siz emaye severlerin beğenisine sunulmaktadır.

Koruyucu Özellikli Emay Maddesi ile Harika Emaye Kaplama

Çeşitli metal oksitlerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan ve adına emay denilen madde, kullanıldığı yüzeyde parlak bir sonuç yaratmaktadır. Emay, kullanıldığı zemine koruyucu bir özellik katmakta ve ürünün çok daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

Emay elde etmek için cam hamuruna birden fazla maden oksitleri katılmaktadır.  Silisyum, soda, boraks, kurşun oksit ve renk verici metal oksitlerin bir araya gelmesiyle oluşan emay maddesi ürüne kaplanmakta ve fırınlarda pişirildikten sonra sizlere sunulmaktadır. Emay maddesini elde etmek için bir araya getirilen metal oksitler toz haline getirilmekte ve yüksek ateşten geçtikten sonra, kullandığınız ürünler ile birleştirilmektedir. Sonucunda da emaye kaplama elde edilir.

Birbirinden Şık ve Özel Emaye Ürünleri İçin

Dedemin Emayeleri, birbirinden özel ve şık emayeleri siz severleriyle buluşturuyor. Birbirinden farklı tarzlara sahip, özel olarak hazırlanan ve üretimi gerçekleştirilen, birinci kalitedeki ürünlerimiz sizleri bekliyor. Web sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz emayelerimiz evlerinde fark yaratmak isteyenler için sizlerle.

Dedemin Emayeleri Her Zaman Sizinle

Her biri özenle üretilmiş ve birbirinden özel tasarımlara sahip emaye ürünlerimiz sizlerin beğenisi ve zevkleri düşünülerek oluşturulmuştur. Kaliteli ve zevkli dokunuşlardan meydana gelmiş olan serilerimizi çok sevecek, koleksiyonunuzdan eksik etmek istemeyeceksiniz. Kolaylıkla yıkanabilen ve hemen her şeyle uyum sağlayan ürünlerimizi kolaylıkla sipariş etmeniz ve hızlı teslimat ile elde etmeniz mümkündür. Dilerseniz sofralarınızda, dilerseniz dekorasyon ürünü olarak kullanabileceğiniz ürünlerimiz Dedemin Emayeleri kalite ve güvencesiyle sizlere ulaştırılır. Sizlere ise bu şık ve birbirinden özel parçaları yıllarca kullanmak, misafirlerinizi kendinize hayran bırakmak kalır.

Etiketler: emaye, emaye nedir, Emaye üretimi nasıl yapılır,
Ağustos 31, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR