Emaye Bardak

Emaye bardak yüzyıllardır üretilen ve kullanılan bir araçtır. Emaye ise bir kaplama ürünüdür. Isı tutan ve ısı yalıtımı yapan birkaç maddenin eritilip karıştırılması sonucu metal ya da porselen ürünlerin üzerine kaplanır. Sonrasında dayanıklılığını sağlamak için fırınlanır.

Ürünleri aldıktan sonra ilk kullanım öncesi güzelce ama nazik hareketlerle ürünü yıkamalısınız. Sonrasında ilk kullanımda aktif olarak yüksek ısıya maruz bırakmadan kullanmalısınız. Oluşabilecek olumsuzlukları gidermek için ilk kullanımda bu çok önemlidir. Zaten Emaye bardaklarda sıcak ürün tüketimi zor olacağı için sıcak içeceklerde emaye kupa bardaklara yönelmenizde fayda vardır.

Bardak, M.Ö. 2.yüzyıla dayanan bir geçmişe sahiptir. İlk önce ana yaşam kaynağımız olan su tüketimi için bulunmuştur. Sonrasında içecek türlerinin çeşitlilik göstermesi ile günümüze uzanan süreçte farklı içecekler için bile farklı bardak türlerinin üretimi söz konusudur.

Emaye bardak nedir sorusuna geldiğimiz de ise; emaye bardak, daha çok metal olarak üretilen bardağın emaye ile kaplanıp fırınlanması sonucu ortaya çıkar. Ebatları ve boyutları değişmektedir. Fakat çoğu zamam su bardağı, meşrubat bardağı ya da emaye kupa bardak şeklinde üretilmektedir. Geçmişe dayanan bir tarihi olan emaye bardaklar renkleriyle günümüze uyarlanan retro motifler de içermektedir. 

Emaye ürünlerde ısı tutma oranı yüksek ve ısı iletkenlikleri yüksek olduğu için emaye su bardağı olarak üretilmiş kulpsuz bardaklarda sıcak içecekler tüketmenizi tavsiye etmiyoruz. Emaye kupa bardaklar bu tür sıcak içecekleri tüketmeniz için uygun olan ürünlerdir. Fakat içerisinde metal çay kaşığı kullanırken dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Zira çizilip hasar görmesi durumunda, sağlığınızı etkileyecek durumlar söz konusu olabilir.

Emaye Bardak Sağlıklı Mı?

Emaye bardak sağlıklı mı sorusunun cevabı; evet, sağlıklıdır. Fakat emaye olarak tercih ettiğiniz ürünler içerisinde çizilmesini ve kaplamanın aşınıp kalkmasını engellemek için tahta kaşıklar veya silikon türevi yumuşak plastik ürünler tercih etmelisiniz. Aşınması veya çizilmesi sonucu oluşacak açıklıklardan kimyasal bileşenlerin gıda ürünlerinize temasını engellemek için bu çok önemlidir.

Teflon türevi gibi size kanserojen bir ürün teması söz konusu olmasa da, olası insan sağlığına zarar verici durumlar için bu şekilde önlem almanızda fayda vardır. Bu önlem hem sağlığınızı koruyucu bir etkiye sahip, hemde ürünlerinizi daha uzun süre keyifle kullanmanızı sağlayacaktır. 

Emaye bir kaplama tercihi olduğu için ürünün asıl kendi ana maddesi döküm demir ya da madeni olarak demir olabilir. Bunun yanısıra porselen üzerine emaye kaplama da söz konusudur. Bu saydığımız ürünlerin bazıları gıda ürünleriyle birebir temasta sağlıklı olmadığı için emaye kaplama işlemi yapılmaktadır.

Fakat porselen gibi bir ana madde kullanıldığı ve yine diğer ana maddelerde de geçerli olduğu gibi temizlenebilme durumu içinde emaye kaplama yapılmaktadır. Kaplanması sonucu hem kir tutma oranları düşüktür hemde temizlenme kolaylığı sağlamaktadır.

Emaye ürünler kolay ve güzelce temizlenebilmeleri sebebiyle sağlık açısından bir sorun yaratmamaktadır. Emaye bardak baskıları astar uygulaması sonrasında uygulanıp üzerine en son olarak cila geçildiği için temizleme durumlarında üzerinde deformasyon olmamaktadır. Bulaşık makinesine de girebilmeleri sebebiyle de çok tercih edilmektedirler.

Çoğunlukla tek ve canlı renkler ile boyanan emaye ürünler, kimi zaman ise dönem ürünü olarak günümüzde Vintage olarak da bilinen belirli desenler ile basılmaktadır. Bu desenler emaye ile çocukluğunuzdan tanışıyorsanız sizin için güzel anıları hatırlatan tatlı birer hatırlatıcı unsur olacaktır. 

Emaye Bardak Özelikleri

Emaye bardaklar özelliklerini sayacak olursak; döküm demir, madeni demir, porselen gibi ana madde ürünlerin üzerine özel kimyasal karışım kaplama yapılması ile oluşan ürünlerdir. Bu karışımlı kimyasal işlem süreci bir kaç kat geçilerek asıl sonuç elde edilmektedir. Birden fazla kata sahip bir  işleme maruz kaldığı için ürün sağlamlaşmakta ve güçlenmektedir. Şiddetli bir şekilde düşmedikleri müddetçe normal kullanımda kırılmaları ya da hasar almaları söz konusu değildir.

Bu dayanıklılık sebebiylede emaye ürünler tercih sebebi olmaktadır. Sağlamlık ve işlevsellik için yapılan bu işlemlerin yanısıra güzel görünmeleri için de çaba sarfedilen bu ürünler size konforlu bir kullanım sağlıyor. Hem misafirlerinize ikramlarda bulunurken keyif alacağınız hemde görsel bir şölen sunan bu ürünler sizin için en doğru seçim olabilir. 

Dedemin Emayeleri'nde kullanılan boyaların UV koruma özellikleri sayesinde yıpranmamış ürünlerinizi, renklerinde değişim olmadan uzun yıllar kullanma konforunu yakalayacaksınız. Dekorasyon için günümüzde her ürünün değerlendirildiği göz önüne alındığında bardakların emayeden olanları farklı ve kendinize has bir konsept için kullanmakta sıkıntı yaşamayacaksınız. Uzun yıllarca pencere önünde dursalar bile renklerindeki o canlılık size her gördüğünüzde sıcak duygular hissettirecektir.

Isı tutma ve iletkenlik özellikleri olduğu gibi ısıyı koruma özellikleri de bulunan emaye bardaklar size soğuk içeceklerinizde de konforlu bir tüketim sağlayacaktır. Soğuk su, soğuk veya buzlu meşrubat tüketimi için kullandığınızda soğukluğun uzun süre sizinle kalması sizi çok şaşırtacak. 

Emaye Bardak Seti

Emaye bardak seti almak tek adetlerde almak yerine kullanım ve sunum açısından daha mantıklı bir alışveriştir. Bu konforlu içecek tüketim araçlarının fazla olması sizin için avantaj olacaktır. Set olarak almak size hem misafir ağırlarken hemde maddi anlamda tasarruflu olacak şekilde kampanyalı alma fırsatı sağlayacaktır. Set halinde satılan ürünlerdeki avantajlardan yararlanmayı unutmayın.

Setler ile iki kişi veya daha fazlası için içecek sunabilirsiniz. Birkaç adet set aldığınızda farklı desenlileri özgün olarak kombinleyerek de güzel sunumlar gerçekleştirebilirsiniz. Dedemin Emayeleri'ndeki çiçek motifli el boyaöalar ve etnik çiçek desenli emaye bardaklar ile harika aile ve arkadaş buluşmalarının gözdesi olacaksınız. Özellikle kuş motifli emaye bardaklarımıza da bakmayı unutmayın.

Bardak setlerin de 4’lü seçeneklere de bakmanızda fayda var. Bu 4’lü setlerde hem normal ebatlarda hemde küçük boylarda bardak setleri mevcuttur. Küçük emaye bardak setleri ile kahve yanına güzel sunumlar yapabilirsiniz. Küçük çocuklara cam bardakların kırılma riski olduğu için küçük boy 4’lü emaye bardak setlerimizden gönül rahatlığıyla kullandırabilirsiniz. Dayanıklılıkları sayesinde korkmak zorunda kalmayacak ve yaralanmalara karşı önlem almış olacaksınız.

Son olarak ise kapaklı sürahi bardak tepsi set ile de komple bir su setine sahip olabilirsiniz. Sürahi, bardak ve tepsiyi ayrı koşullarda da kullanabileceğiniz için avantajlı bir alışveriş olacaktır. Fırsat setleri kategorimizi inceleyerek de bu ürün grubuna ulaşabilirsiniz.

Emaye Bardak Toptan

Eğer toplu olarak hediye almak isterseniz emaye bardak toptan satışlarımız olduğu için uygun fiyata toptan ürün satın alabilirsiniz. Çeyizinize de ürünlerden almak isterseniz toptan satış fırsatlarından belirli adet şartları ile yararlanabilirsiniz. Ayrıca mağazanızda veya iş yeriniz de de bize bir köşe ayırıp ürünlerimizi toptan alarak satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Çoğu zaman toptan yerine tekli satışları ve tekli alımları tercih edilen emaye ürünlerde toptan satış avantajıyla sizde kendi mağaza veya iş yerinizde hem renkli bir köşe oluşturmuş olacaksınız. Hem de bizim hitap ettiğimiz müşteri kitlemizi mağazanıza çekmiş olacaksınız. Bu sayede biz çok daha fazla insana ulaşırken sizlerle bizimle büyümeye devam edeceksiniz.

En Uygun Emaye Bardak Fiyatları Dedemin Emayeleri'nde!

İster set olarak tercih edin, ister toptan fiyatına satın almaya karar verin en uygun emaye bardak fiyatları Dedemin Emayeleri’nde sizleri bekliyor. Kaliteli ve uzun ömürlü olmaları için özenle hazırlanmış bu ürünler sizlerin memnuniyeti için güvenli bir şekilde paketlenerek size ulaştırılıyor.

Emaye bardak üreticilerinin en çok dikkat etmesi gereken konulardan birisi özenli bir üretim süreci ve ulaştırma kısmında özenli bir paketlemedir. Özenle ürettiğimiz ürünler sizlerin uzun süre geçmişten güzel hatıralarınızı hatırlatmak için sizlerle olacaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR