ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Emaye Tepsi

Emaye tepsiler günümüze kadar gelen süreçte aslında çok değişmeyen ve evlerimizde her zaman bulundurduğumuz ürünler arasında yer almaktadır. Plastik tepsi, demir tepsi ve emaye tepsi çeşitleri günümüze kadar gelen ve değişmeyen türleridir. Eskiden beri süregelen kullanım alanı fırınlar olan emaye tepsiler, günümüzde renkli tasarımları ile sunum tepsileri olarak hayatlarımızda yerini almaktadır.

Eskiden emaye sini tepsi olarak kullanılan ve bilinen, yer sofralarının olmazsa olmazı olan sini tepsi versiyonları günümüzde kullanım alanı çok kalmayan türlerdendir. Fırın tepsilerinde ilk olarak karşımıza çıkan emaye kaplama tepsiler olmaktadır, bu da akıllara emaye tepsi nedir sorusunu getirmektedir. Geçmişten günümüze yeri değişmemiş ve evlerimizin mutfaklarındaki yerini korumuştur.

Metal materyale sahip bu ürünler ısıya, çizilmelere ve darbeye dayanıklı olacak şekilde kimyasal süreçlerden geçmektedir. Astar üzerine yapılan kaplamalar sonucu eğer desenli ise desenin makinede ya da el ile emaye tepsi boyama işlemi sonrası üzerine cila uygulaması yapılmaktadır.

Ebatları değişiklik göstermektedir, istediğiniz ve ihtiyacınız olan boyutlarda ürünleri bulabilirsiniz. Küçük tepsilerde yemekler ve tatlılar, büyük tepsilerde börek ve kalabalık buluşmalar için yemekler yapabilirsiniz. Annelerimizin vazgeçilmezi olan bu ürünler, her mutfağın ihtiyacıdır desek yalan olmaz. Desenleri, renkleri ve ebatları ile Dedemin Emayeleri sizlerle en güzel ürünleri buluşturmaya devam ediyor!

Gazlı ocak ateşi üzerinde ya da fırınlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz emaye tepsiler yemeklerinizin vazgeçilmezi olacaktır. Yemekler için kullanılan malzemelerin tadını bozmadan sağlıklı yemekler yapmanıza olanak sağlarlar. İçerilerinde yemek yapılabilir, tatlı yapılabilir, gereken durumlarda sunum için alınanlar ile sunum yapabilirsiniz.

Emaye Tepsi Sağlıklı Mı?

Sağlık açısından etkileri dikkat çekmekte ve çok araştırılmaktadır. Sağlıklı olmaları konusunda kolay çizilip zarar görmeyen bu ürünler, derin çizikleri olmadığı müddetçe sizlere sağlık açısından zarar vermemektedirler. Derin çizikler söz konusu olduğunda sağlık açısından zarar verebilirler, dikkat etmekte fayda vardır.

Fakat çizici ürünlerin kullanımı tüm ürünlerinizi çizip zarar görmelerine sebep olacaktır. Derin olan tepsilerin içerilerinde sulu yemek bile yapmak mümkündür. Tatlılar, börek, kurabiye, et ve sebze yemekleri gibi yiyecek türlerinin içerilerinde ki ürünlerin tatlarının korunduğu şekilde pişmesini sağlar.

Fırında pişirilen ve az yağ ile yapılan yemekler sağlığınız açısından her zaman daha iyi olacaktır. İster az yağlı, isterseniz de yağsız olarak emaye tepsilerde yemeklerinizi çıtır çıtır ve nar gibi kızarmış bir şekilde fırında pişirmeniz mümkün. Yemeklerinizde anne eli tadı arıyor ve istiyorsanız emaye fırın tepsileri sizin için en doğru seçim olabilir.

Günümüzde sağlıklı yemek yeme kültürü maalesef ki biraz geri planda kalmaya başladı. İnsanlar hızlı tüketim imkanı sağlayan fastfood ürünlerini dışarıda ve evde çok tercih etmeye başladılar. Obezitenin artık Türkiye'nin de gelip kapısına dayandığı günümüzde, sağlıklı yemekler tüketmek uzun yıllar vücudumuzu hastalıklardan korumak için önemlidir.

Zamanın şartlarında yoğun tempolu çalışma saatleriyle evde yemek yapmak zor olsa da sağlık açısından buna dikkat etmek çok önemlidir. Fırına attığımız ürünlerin pişme süresi içerisinde kontrol edilip karıştırılması pek gerekmediği için aslında daha zahmetsiz olmaktadırlar.

Fırına belirttiğiniz süre için koyduğunuz yemeğiniz olurken sizde evdeki diğer işlerinizi tamamlayabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Sağlık açısından değerlendirildiğinde fırında pişen yemekler sağlıklı mı ve emaye tepsi sağlıklı mı sorularına verilecek cevap; evet sağlıklıdır, olacaktır.

En Modern Emaye Tepsi Modelleri Dedemin Emayeleri'nde!

Emaye tepsi modelleri dendiğinde akla önce kulpsuz siyah fırın tepsileri ve sini olarak adlandırılan tepsiler gelmektedir. Ama günümüzde modernize olmuş tasarımlarıyla dikkat çekmektedirler. Dedemin emayeleri sizler için elle boyanmış modeller üretmektedir. Tabiki makine baskısı modelleri de mevcuttur.

Renk renk ve desen desen ürünler piyasada yer almaktadır. Fakat modernize edilmiş yeni tasarımlar yalnızca Dedemin Emayeleri'nde! Emaye tepsi küçük modelleri sizin için daha uygunsa emaye tepsi 32 cm sizin istediğiniz ebat olabilir. Sitemizde yer alan kuş ve çiçek desenli modeller bu konuda dikkati üzerlerine çekmektedir.

Evinizde severek kullanacağınız bu dayanıklı ve hoş görünümlü ürünler ile artık sunumlarınız ve ikramlarınız daha hoş görünecektir. Ama siz emaye tepsi büyük modellerine daha çok ihtiyaç duyuyorsanız, emaye tepsi 50 cm çapındaki modellere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kulpları sayesinde sıcakken bile taşıyabileceğiniz bu tepsiler, çok işlevli olarak sizlere her şekilde kullanım imkanı sunuyorlar. Boyama işlemleri sağlıklı şekilde yapıldığı için tüm ürünlerinizi sıcak ve soğuk olarak rahatlıkla üstlerine koyabilir ve kullanırken sadece tepsi üzerine araya bir şey koymadan koyabilirsiniz.

Renkli bir karakteriniz varsa ama çok da canlı renkleri evinizde kullanmayı tercih etmiyorsanız pastel renkler tam size göre olabilir! Pastel renkler yumuşak dokulu ama canlı renklerdir. Bu sayede mutfağınızda ve sunumlarınızda bohem bir görüntü yaratabilirsiniz. Renkler her zaman bizlerin ruh hallerini etkiler. İyi hissetmek istediğimizde mavi renk dinginlik sakinlik getirirken, sarı renk coşku ve mutluluğu beraberinde getirir ve hissettirir.

Renklerin hayatımızdaki ve psikolojimizdeki yerini küçümsememeliyiz. Her ürünü alırken rengine ve desenine mutlaka bakarız. Çünkü düzenli olarak onu kullanacağımızı biliriz ve bizi nasıl hissettireceğini anlamak isteriz. Sıkılacak mıyız, yoksa kullanmaktan zevk mi alacağız.

Bu sebeple indirime giren ürünlerde dikkatli olmak gerekir, sevdiğiniz renk ve desenleri içeriyor mu yoksa size çok uzak renkler mi barındırıyor incelemelisiniz. Çiçek desenleri ve kuş desenleri her zaman içimizi cıvıl cıvıl yapar, bu nedenle bu desenlere göz atabilirsiniz.

Emaye Tepsi Fiyatları

Fiyatlar marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Uygun fiyatlara temin etmek isterseniz Dedemin Emayeleri fırsat setleri ve kasım fırsatları kategorilerine bir göz atabilirsiniz. Günümüzde çeşitli kampanyalar ile alacağımız ürünleri daha uyguna temin etmek artık çok daha mümkün.

Bu ürün grubu için fiyat aralığı 180-1300 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fabrikasyon üretimler ve el işçiliği ile boyanmış ürünler de fiyat değişiklik göstermektedir. El emeği ve zanaat işçiliği arttığında aslında bu tutarın artması da normaldir. Günümüzde artık el işçiliği ürün sayısı bulmak çok azdır.

Fabrikasyon ve hızlı üretim hem üreticinin zamanından tasarruf sağlamasını hemde tüketicinin daha uyguna ürün bulabilmesini sağladığı için daha çok tercih edilmektedir. Fakat büyüklerimizin dediği ''ucuz etin suyu kara olur.'' atasözünü unutmamak gerekir. Uyguna temin ettiğimiz ürünler de maalesef deformasyon ve sorun yaşama oranımız daha yüksektir.

Çünkü her biri özenle ve birebir kontrol edilerek üretilmemektedir. Bu da sizlere defo benzeri hatalar ile ürün gönderimine sebep olabilmektedir. Fakat el emeği ürünler de zanaatkar sizler için ürünü kontrol etmekte ve güzel bir işçilik ile desen çizimleri sonrası boyamaktadır.

İşte bu gibi ürünler de maalesef değerleri arttığı için fiyatlar değişkenlik göstermekte ve seri üretimlere göre yüksek fiyatlı olarak satışa sunulmaktadır. Ama ürünleri gördüğünüzde buna değdiğini, gerçekten bir yaşanmışlığı ve emeği barındıran bir ürün aldığınızı hissedecek ve derin bir huzura sahip olacaksınız.

Emaye Tepsi Üreticileri

Emaye tepsi üreticileri, günümüzde çok azalmıştır. Fabrika oluşumlarının arttığı günümüz üretim ekonomisinde ve teknolojisinde tek elcilik söz konusu olmaktadır. Kendine has üretim ve tasarıma sahip benzersiz ürünler azalmaktadır. Bunun sebebi fabrikalarda daha hızlı ve ucuza mal etmekten kaynaklanmaktadır. Evet emaye kaplama süreci yıllardır fabrika düzenlerinde yapılmaktadır.

Fakat artık teknolojinin getirileri ile bu durum cihazların eline kalmıştır. Daha az işçi, daha fazla makine gücüne evrilen sanayi sektörü makinelerin güç sınırı olmaması ve yorulmaması sebebiyle daha çok tercih edilmektedir. Bu konumda insanın yerini unutmamak ve unutturmamak çok önemlidir.

Yerel üretici ve işletmeler korunmalı ve onlara destek fonlar oluşturulmalıdır. Yaratıcı çeşitliliği desteklemek her zaman ön planda olmalıdır. İnsan çabuk sıkılan bir canlıdır. Bu sebeple değişiklikler aramaktadır. İşte bu noktada sanat eseri sayılabilecek zanaatkar elinden çıkan bu yerel ve eşsiz ürünler, ustalarını da sanatçı ilan etmektedir.

Her biri birer sanatçı elinden çıkmış olan bu yerel ve eşsiz ürünleri sizde en uygun fiyatlarla Dedemin Emayeleri'nden alabilirsiniz! Fırsat setleri, kampanyalar ve avantajlardan yararlanmak için web sitemize bakmayı unutmayın!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR